www.carpatin.net    Forum    FAQ

Prima pagină » Întreţinere Ciobănesc Românesc Carpatin » Alimentaţie

[ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cafeluta
 Mesaj Scris: 05 Mai 2008 06:39 
Neconectat
incepator
incepator

Conectat: 0s
Buna, noi suntem fam. Rosu si saptamana trecuta am primit un pui de ciobanesc mioritic, are doar 5 saptamani si este o scumpete de catel. O cheama (ca este o ea) Cafeluta, pt ca are culoarea maro deschis si nici unul dintre noi nu am crezut ca o sa o iubim asa de mult in doar 2-3 zile. Momentan mai sta cu mama ei, am inteles ca inca o saptamana, dupa care se muta de tot la noi, pana atunci o sa-i facem si o casuta a ei. Noi suntem foarte incepatori in asa ceva nu am mai avut caine pana acum si nu stim ce trebuie sa facem cu el. Nu stim ce mananca un pui de 5 saptamani si sunt foarte curioasa daca o sa i se schimbe culoarea blanitei. Stiu doar ca trebuie sa-l ducem la vaccinat saptamana viitoare, dar nu stiu daca proprietarul actual trebuie sa-mi dea ceva hartii(carnet).O sa postez si niste poze ca sa-mi spuneti daca este intr-adevar mioritic.

As fi recunoscatoare celor care m-ar putea ajuta cu cateva informatii.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 12 Mai 2008 18:17 
Neconectat
moderator
moderator

Vârsta: 44
Conectat: 7d 19h 2m 52s
Informatii despre rasa Ciobanesc Romanesc MIORITIC , veti putea obtine de la clubul rasei:

Mioritic Club din România

Secretariat : Str.V.Oniţiu, nr.19, Timişoara, Jud TM * mioritic.club@gmail.com - www.mioritic-club.ro

Adresa de Corespondenţă: OP 5 – CP 601, 300860, Timişoara, Jud TM

Preşedinte : Adrian Bere Semeredi,

Str.Paroşeni/Vuc Carajici, Nr.20 Timişoara, Jud TM ( 0722-263-690 Ę adibere@gmail.com

Vicepreşedinte : Bozan Dorin, ( 0722-294-193

Vicepreşedinte Chinotehnic : Surducan Mircea, ( 0744-777-304)

Cat priveste hrana puiului ii puteti da granule, hrana uscata pentru pui-juniori,in stare uscata cu apa proaspata la discretie, sau granule inmuiate in prealabil in lapte sau supa.
Granulele cu lapte sa le pastrati la frigider, iar cand urmeaza sa hraniti cainele trebuie sa le omogenizati cu mana si sa incalziti amestecul turnand lapte cald peste ele.
Puteti sa-i dati si hrana din casa, dar evitati grasimile si oasele de pui.

Sus 

[ 2 mesaje ] 

Prima pagină » Întreţinere Ciobănesc Românesc Carpatin » Alimentaţie