www.carpatin.net    Forum    FAQ

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea

Reguli forum

Dacă tot vrei să citeşti acest subiect, ar trebui sa ştii nişte chestii dinainte:
1. Poate conţine limbaj licenţios şi tot felul de vulgarităţi.
2. Poate conţine glume, miştouri, satiră, pamflete şi alte asemenea lucruri, care trebuie tratate ca atare.
3. Poate fi subiectiv.
4. Poate conţine greşeli intenţionate, unele evidente până şi pentru cei cu IQ scăzut.

[ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Schimburi de info despre carpatinii nostri
 Mesaj Scris: 26 Aug 2008 09:17 
Neconectat
senior
senior

Conectat: 5h 45m 33s
Pentru a nu mai polua alte topicuri, hai sa vorbim aici despre cainii nostri.
SKY al meu are un chef de joaca nebun, insa atunci cand incearca sa se joace cu fetita mea Ligia care are 4 ani, aceasta incepe sa tipe, tinand cont ca SKY alearga cu viteza nebuna in jurul ei iar ca greutate este peste triplu fata de ea... Ieri Ligia se juca in nisip iar SKY ii dadea ture, atingand-o cu botul si incercand s-o provoace sa alerge dupa el; numai ca la a a treia tura a atins-o un pic mai tare, asa ca i-am dat doua palme la fund si l-am inchis in tarc, dupa care s-a refugiat in fundul custii... Acum incerc sa-l tin inchis cat timp sunt copii sau musafiri prin curte, in restul timpului fiind liber (noaptea toata curtea-i a lui).
Incerc sa-l fac sa nu mai sara pe mine sau pe fiu-miu, pe nevasta-mea nu sare. Odata i-a pus labele pe umeri sotiei unui prieten, cat timp aceasta era cu spatele, cred ca aceasta s-a speriat un pic...
Incerc sa-l dresez singur si caut de ceva timp un manual de dresaj, ceva basic, pt. disciplina; aveti asa ceva?
As cumpara de pe net, insa nu stiu daca sunt bune de ceva sau doar un mod de a face bani usor...
Macar daca cineva din cei cu experienta a folosit vreun manual de dresaj aflat in circulatie, sa-mi recomande de unde sa cumpar...

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 26 Aug 2008 19:43 
Neconectat
veteran
veteran

Vârsta: 41
Conectat: 11h 46m 8s
Hallo,
Iti trimit eu in cateva zile ceva informatii care mi-au fost si mie de ajutor.Daca ai o adresa de e-mail totul e k.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 27 Aug 2008 07:21 
Neconectat
experimentat
experimentat

Conectat: 3h 47m
Liana,

vreau si eu informatiile alea;)

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 27 Aug 2008 17:42 
Neconectat
veteran
veteran

K,nu ma deranjeaza deloc,doar ca azi am uitat sa iau cd...dar maine cu siguranta le trimit.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 08 Sep 2008 09:11 
Neconectat
veteran
veteran

Cum vi se par materialele trimise?Sunt k?Ati inceput sa lucrati la ele?

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 08 Sep 2008 12:15 
Neconectat
senior
senior

Sigur, sunt excelente! Pacat ca o sa fac pauza de 2-3 saptamani, cat timp sunt plecat in delegatie... Aseara SKY si-a reamintit primele comenzi invatate (AICI, SEZI), fara "momeala" de data asta, doar cu mangaieri...

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 08 Sep 2008 12:26 
Neconectat
veteran
veteran

Felicitari! Ma bucur pentru voi iar cand te mai eliberezi cu delegatia da un semn si iti mai trimit cateva materiale.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 11 Sep 2008 20:35 
Neconectat
senior
senior

Am doua pisici (Thomas si Lisa) care sunt in conflict perpetuu cu SKY;la inceput Tom se impaca bine cu SKY, mancau din aceeasi cratita (Tom are o slabiciune excesiva pt. hrana umeda a lui SKY), intr-o dimineata l-am gasit pe Tom dormind cu capul pe o laba a lui SKY. De cateva saptamani sunt intr-o continuu razboi, Tom alearga pana dupa poarta de la strada si acolo se opreste la cativa centimetri de coltii lui SKY si il scuipa de zor, ba chiar ii mai trage si niste gheare pe bot, n-am vazut asa matza curajoasa, mai ales ca are de-abia 6 luni. Lisa, ca o doamna ce este, cand e prinsa la colt se face mica si scuipa de zor, SKY sarind peste ea dintr-o parte in alta, fara s-o loveasca...
Am ajuns sa tin pisicile inchise noaptea in garaj iar ziua, cand SKY este inchis sa le las libere... Oare am vreo sansa de armistitiu intre cele doua tabere?

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 12 Sep 2008 18:08 
Neconectat
veteran
veteran

Ai sa razi...dar mama prietenului meu are si ea tot doua pisici care se intelegeau cat de cat cu Shilla,dar asta era la prima vizita- acu ....e jale,le alearga prin toata curtea iar cand le prinde e haioasa foc ca ai este teama si se fereste de ghearele lor dar ea ataca cu stoicism(la una din ele a apucat sa ai dea una cu piciorul de a zburat juma de metru).Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in curtea ta :wink: .
Multa bafta!

Sus 

[ 9 mesaje ] 

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea