www.carpatin.net    Forum    FAQ

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea

Reguli forum

Dacă tot vrei să citeşti acest subiect, ar trebui sa ştii nişte chestii dinainte:
1. Poate conţine limbaj licenţios şi tot felul de vulgarităţi.
2. Poate conţine glume, miştouri, satiră, pamflete şi alte asemenea lucruri, care trebuie tratate ca atare.
3. Poate fi subiectiv.
4. Poate conţine greşeli intenţionate, unele evidente până şi pentru cei cu IQ scăzut.

[ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 20:18 
Neconectat
veteran
veteran

Conectat: 0s
GABI scrie:
te rog sa ma ierti daca te-am suparat dar sa stii ca in competitii te astept sa iti arati valoarea nu pe forumuri.
Acest caine l-am vazut acum mai bine in poze si sincer eu nu i-as da nici macar foarte bun.
talia, angulatiile si culoarea sunt satisfacatoare dar daca nu te superi TEXTURA parului, daca ai auzit de asa ceva este "praf". Adica Tati draga acest caine oricat de acoperit de par ar fii este slabut calitativ pentru ca roba lui este usor ondulata.
Imi pare rau ca am ajuns aici dar eu sa vad asa un caine l-as scoate de la reproducere. :wink:
Acum sa vorbim drept angulatiile anterioare nu il avantajeaza.

Angulatii anterioare? Ce textura la par vezi tu dintr-o poza? Si cand cainele e napirlit?

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 20:28 
Neconectat
veteran
veteran

GABI scrie:
Atata timp cat exista crescatori care vand caini de asemenea fizic si caracteristici numindu-i Ciobanesc Carpatin, cumparatorii crezand ca au un caine de rasa se vor prezenta la expozitii cu ei.
Aici si arbitrii au partea lor de vina.
Un astfel de exempar nu ar trebui arbitrat. In acest fel vom ajunge sa avem o rasa omogena. Cand un astfel de exemplar primeste FB(foarte bun) il incurajeaza pe proprietar sa-l reproduca. Deci domnilor arbitrii incercati sa fiti mai drastici,numai asa putem sa scapam de corcituri si caini atipici rasei.

Cand un carpatin, mic de statura , fricos si cu lipsa dentitie ajunge campion,proprietarul lui il va utiliza la monta.Rezultatul va fi : ciobanesti de viziuna cu lipsuri dentare multiple.
Deci vezi tu, cand un caine aflat in subconditie primeste FB, sariti ca arsi de parca nu ati auzit niciodata de napirlire, dar cand campionii sunt mai mici decat acest caine si mai au si defecte eliminatorii, va sugeti degetul.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 20:34 
Neconectat
veteran
veteran

Corbu scrie:
Bai Cristi eu nu cunosc nici un poponete! Tu? :lol:
Daca da, clar iesi din cercul de persoane cu care as dori a purta un dialog (fie el si virtual). :wink:

Il cunosti prea bine ca e tatucul tau, la-i imputernicit de a prezentat la simpozion "rasa Corb".
Nu fii misogin, si ei sunt oameni inteligenti cu opinii si pareri, indiferent de orientari.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 20:43 
Neconectat
veteran
veteran

Wolfman scrie:
Seamana cu rezultatul incrucisarii unui CCR cu un ogar :).

Mi se pare mie sau si cainele tau a devenit rezultatul incrucisarii cu un ogar, :wink: ca parca e tare subtire, si nici urechile nu le poarta bine.
Vezi ce usor e sa vorbesti?

Sus 

Subiectul mesajului: Salut
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 20:55 
Neconectat
senior
senior

Conectat: 2d 4h 32m 26s
Lasa-i mai Cristi ca astia vad scobitoarea din ochii altora dar nu vad barna din ochii lor.Ce sa le explici,ce stiu astia despre carpatin,despre utilitatea lui,cand ei ii serbeaza ziua de nastere cu tort si artificii.Ce iubitori ai rasei sunt,cat ii intereseaza promovarea propriilor caini pe care ii scot in expozitii si-i prezinta crescatorii ca altfel ar auzi dracu si de aia.
Carpatinul naparlit intradevar arata altfel fata de cand e in par,dar cine vrea sa vada ce are bun si ce are rau vede nu intra si ei in discutii despre cum arata un caine sau altul.Apropo intradevar nu au sesizat caini sugrumati si trasi de "handleri meseriasi" prin ring,li se pare absolut normal.Iar agresivitatea in ring de altfel (CAZUL SUCEAVA 2007 CAND CAINELE CARE SAREA SI IN STANGA SI IN DREAPTA SI CARE A FOST LEGAT CU LESA DE GURA CAND I S-AU VERIFICAT OUALE A CASTIGAT RPJ,CA DOAR CINE E PE FELIE CU CEL MAI EXPERT ARBITRU IN CARPATINI,ARE DOAR DE CASTIGAT) nu a observat nimeni,dar daca era altcineva in acesta ipostaza se zicea verzi si uscate,ca ce caine e ala,cum e promovat un caine asa agresiv si etc.....
Lasa-i sa admire urechile BIMBO scoase de o canisa care-ti garanteza succesul.(succesul la o partida de zbor de pe un munte pe altul).Urechile alea MICI au trecut neobservate de nimeni ,cum oare?
Era sa uit,tot la Suceava la clasa femele junior intra un mare crescator cu o femela tip bursuc care uitandu-se in ring vazu 10+1,adica 10 femele la fel si un altfel iar apoi iesi din ring pe "dedesubt" si iar nu a vazut nimeni.
Deci,Cristi astia sunt observatori adevarati,un fel de comunisti care vad ce vor ei si se leaga de ce vor ei fara a vedea multe ce se intampla pe sub nasul lor.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 16 Sep 2008 21:24 
Neconectat
veteran
veteran

Stiu, stiu am vazut-o.Ionete era tare mandru de ea.Aia de era mica si grasa si cu botul patrat.Oare o facut-o pe bursucara campioana?
Da am auzit ca la expozitii ionete le zice la arbitrii varsta mai mica la caini, adica daca are 18 luni le zice ca are doar 14. Inseama ca e constient ca sunt cam mici in talie si incearca sa fenteze, sa zica arbitrul ca las ca or mai creste. Dar de la 12 luni incolo ce sa mai creasca, daramite de la 18 luni.
Adevarul e ca o fu..t ioinete arbitrajele anul asta.Ca sa se laude cu caini buni,ca sa aratae la prosti ca a facut si el ceva.Macar daca erau buni, dar piticanii fara dinti sa ii faci campioni.De tat rasul. Defapt Ionete o trebuit sa-si faca cat mai multi campioni, acuma daca is fara dinti, asta e.Asta-s cainii, astia vor fi campioni. Si sa mai mergi la expozitii, cu asemenea arbitraje?
La expozitia de campionat de la bucuresti arbitreaza stavarache, deci iti dai seama ca toti cainii lui ionete vor fi campioni.
Felicitari lui ionete ca a carat atatitia caini buni de la bistrita si i-a ingropat, fara sa scoata nimic bun si mai nou determina si ceilalti expozanti sa nu mai vina la expozitii. Viitorul chinologiei romane, a rasei, e luminos.
Felicitari groparului, groparilor.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 17 Sep 2008 05:18 
Neconectat
senior
senior

Conectat: 5h 45m 33s
cristi scrie:
Mi se pare mie sau si cainele tau a devenit rezultatul incrucisarii cu un ogar, :wink: ca parca e tare subtire, si nici urechile nu le poarta bine...

Pai atunci te invit pe la mine, cand ai drum prin zona, sa-l examinezi "live", cred la la 7 luni cu 68 cm si aproape 50 kg sta bine, ce zici?

Ultima oară modificat de Wolfman pe 17 Sep 2008 05:20, modificat 1 dată în total.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 17 Sep 2008 05:57 
Neconectat
veteran
veteran

Conectat: 4h 4m 28s
Mai Cristi tu esti un tip care merita un mare ignor. :wink:
Cu toate astea eu tin la glume asa ca-ti raspund in cateva randuri. 8)
Cunostinte poponeti si tatuci n-am. :?
Nu stiu tu cum stai la capitolul asta si nici nu ma intereseaza da' mie, iti spun sincer, imi plac femeile (si inca al dreaq de mult) iar tatuci n-am decat unul (ala de m'o facut si lui nici macar nu-i plac dulaii). :)
Se vede treaba ca te bantuie o fantasma, o imagine, .... aceea a lui Ionete castingand inca o data BOB sau BOG (si inca o data si inca o data si .... lista poate continua). :lol:
In privinta aceasta, si de as vrea, nu as avea cum sa te ajut. :P
Referitor la corbi, nici macar nu ma obosesc sa-ti raspund pentru simplul fapt ca tu nu stii ce-s aia!!! :twisted:
Acestea fiind zise, pot concluziona spunandu-ti ca incercand sa te certi cu mine pe un forum nu-ti vei rezolva problemele nici pe departe.
Eu nu apar pe nimeni, nu sant purtatorul de cuvant al nimanui si n-am nici un fel de interes ascuns.
Eu doar iubesc aceasta rasa (ca si voi de altfel :wink: ) iar atunci cand mi se pare a fi ceva in neregula, scriu.
Daca deranjeaza uneori ..... ghinion, asta-i viata! :D

P.S. - Adi, cand ai mancat ultima data branza de burduf? :lol:

Sus 

Subiectul mesajului: Noroc
 Mesaj Scris: 17 Sep 2008 08:19 
Neconectat
senior
senior

Conectat: 2d 4h 32m 26s
Ce zici mai Corbule,ai ceva oferta promotionala la branza?Eu unul nu mananc asa ceva.Daca tot esti un iubitor al carpatinului si zici ca nu aperi sau nu reprezinti pe nimeni,atunci de ce te bagi daca nu stii despre ce vorbim noi aici?Da,referitor la "Corbi" Ionete a vorbit la Suceava mai bine de o jumatate de ora si mai nimeni nu a priceput ce tip de caini sunt aia "SI LUPOIZI SI MOLOSOIZI".

P.S.Cristi.Cine vede cainii astia nu se uita la cine suie pe podium,caci stim cu totii care am fost pe la expo cum e cand arbitreaza Stavarache si participa Ionete.Asa ca:Traiasca crescatorii cu acei caini ciobanesti dati cu fixativ.

Sus 

Subiectul mesajului:
 Mesaj Scris: 17 Sep 2008 08:44 
Neconectat
veteran
veteran

Conectat: 4h 4m 28s
Adi se pare ca unu' din noi nu intelege foarte bine limba romana.

1- referitor la corbi, vezi ca ai gresit forumul;
2- referitor la carpatini, de unde stii ce stiu eu si cine-ti da tie dreptul sa-mi spui ce sa scriu, cand si unde?
Eu am postat link catre o poza si atat! Care-i baiul?

:lol:

Sus 

[ 39 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea