www.carpatin.net    Forum    FAQ

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea

Reguli forum

Dacă tot vrei să citeşti acest subiect, ar trebui sa ştii nişte chestii dinainte:
1. Poate conţine limbaj licenţios şi tot felul de vulgarităţi.
2. Poate conţine glume, miştouri, satiră, pamflete şi alte asemenea lucruri, care trebuie tratate ca atare.
3. Poate fi subiectiv.
4. Poate conţine greşeli intenţionate, unele evidente până şi pentru cei cu IQ scăzut.

[ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: consateanu' (petricaion), bibanu si internetu'
 Mesaj Scris: 06 Mai 2009 20:01 
Neconectat
senior
senior

Conectat: 0s
Niste mesaje personale catre niste oameni lipsiti de caracter;
Pt petricaion (mare fan al acestui topic si cititor fidel):
Crezi ca daca ai copiat secvential acest topic, adica doar anumite posturi din el, tocmai pentru a se pierde esenta, ai realizat ceva?
Demonstreaza cat de lipsit de caracter esti.
In curand o sa fac o colectie de posturi de pe forumul tau adresate de voi prietenul vostru Osiceanu, GROPARUL RASELOR DE CIOBANESTI ROMANESTI, care de altfel este membru de onoare acolo. Da, ati citit bine, membru de onoare.
Nu cred de fapt ca merita efortul, a va acorda atentie inseamna ca atat tu cat si bibanu veti exista 5 minute.
In final, petricaion, care se recomanda "bistritean" afirma la adresa membrilor Carpatin Club Romania cu resedinta la Bistrita:
petricaion scrie:
Imi pare rau ca sunt consatean cu astfel de clubisti

In primul rand cred ca ar trebui sa stii ca Bistrita e oras! Sper sa fii surprins placut de veste. Asta inseamna ca nu poti fi consatean cu ei, desi eu cred sincer ca locuiesti intr-un sat mic de tot, iar cand nu iti iei tratamentul complet, te visezi in Bistrita. Eventual esti o umbra de bistritean.
Jalnica ta tentativa de denigrare prin scoatere din context este egala cu zero, ca si tine de altfel. Esti mai redus decat prevede legea.
Pe viitor ai aici o lista cu orasele din Romania pentru a nu mai face confuzii pe viitor: http://ro.wikipedia.org/wiki/Lista_ora% ... m%C3%A2nia
Pentru bibanul73, evadatul neurologic care se crede peste, imparatul analogiilor intelectuale negative, cel care de fapt administreaza treburile pe acolo, dar destul de las scormonit un pic (zici ca inca nu a venit timpul sa iesi la lumina?- sa nu uiti ca si parola ta e una efemera, imi pare rau cateodata ca nu am suprimat atunci forumul... dar suntem oameni in fond)-as fi tentat sa iti scriu mai multe, dar nu o voi face din 2 considerente:
-nu vei intelege (asteptam cu nerabdare testul tau IQ, deja sunt 2 pariuri ca va fi negativ)
-esti de prost gust.
Deci in concluzie este un nimeni, un extrement a carui miros este acoperit de spray.
Pentru toti iubitorii de carpatin: este cunoscuta nefasta activitate a "celebrului" Cezar Osiceanu, care a incercat distrugerea rasei ciobanesc romanesc carpatin prin infuzarea acestuia cu ciobanesc caucazian care este un moloss, deci implicit transformarea carpatinului din caine lupoid, asa cum prevede standardul, in moloss. Rezultatul: exemplare molossoide, de diverse culori, ceva de groaza, cum aveti exemplu mai jos:

Imagine

Acest Cezar Osiceanu este membru de onoare pe forumul celor doi. Nu cred ca mai e cazul sa discutam de promovarea raselor romanesti acolo, acest GEN DE FORUMURI TREBUIESC OCOLITE, SUNT PLINE DE CAUCAZIENI PREZENTATI DREPT CARPATINI. Deserviciul adus este imens.
Acesti oameni au incercat si incearca denaturarea adevarului, arunca permanent cu noroi in Carpatin Club Romania, oameni a caror munca si seriozitate in promovarea carpatinului este cunoscuta.
Acesti oameni rau intentionati sunt condusi/influentati probabil nu odata de liderul lor, Osiceanu.
Plus ca pe acelasi forum este o intreaga activitate de denigrare a Asociatiei Chinologice Romane... (cred ca o sa fac o colectie) important e ca doar latra, altceva nu e de capul lor...

Sus 

Subiectul mesajului: consateanu' (petricaion), bibanu si internetu'
 Mesaj Scris: 07 Mai 2009 07:39 
Neconectat
moderator
moderator

Vârsta: 44
Conectat: 7d 19h 2m 52s
Citat:
In final, petricaion, care se recomanda "bistritean" afirma:
petricaion scrie:
Imi pare rau ca sunt consatean cu astfel de clubisti

In primul rand cred ca ar trebui sa stii ca Bistrita e oras! Sper sa fii surprins placut de veste. Asta inseamna ca nu poti fi consatean cu ei, desi eu cred sincer ca locuiesti intr-un sat mic de tot, iar cand nu iti iei tratamentul complet, te visezi in Bistrita. Eventual esti o umbra de bistritean.
Jalnica ta tentativa de denigrare prin scoatere din context este egala cu zero, ca si tine de altfel. Esti mai redus decat prevede legea.

Ardeleanule, Bistrita este municipiu. Petrica Ion nu stie acest lucru, si asta este dovada ca nu domicileaza in jud. Bistrita-Nasaud.
In municipiul BISTRITA, resedinta jud. Bistrita-Nasaud nu exista nici un crescator de carpatin care sa se numeasca Petrica Ion.

Petrica Ion poate ca domiciliaza in satul Bistrita.
Satul Bistrita este in judetul Neamt.
Petrica asta poate fi consatean doar cu "prof" Capatana LIMBA LATA, cu Gheorghe care sta in satul Bistrita.
Asa ca, regretele lui Petrica Ion sunt de inteles, parerea "consateanului" este strict legata de efectul medicatiei.

Sus 

[ 2 mesaje ] 

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea