www.carpatin.net    Forum    FAQ

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea

Reguli forum

Dacă tot vrei să citeşti acest subiect, ar trebui sa ştii nişte chestii dinainte:
1. Poate conţine limbaj licenţios şi tot felul de vulgarităţi.
2. Poate conţine glume, miştouri, satiră, pamflete şi alte asemenea lucruri, care trebuie tratate ca atare.
3. Poate fi subiectiv.
4. Poate conţine greşeli intenţionate, unele evidente până şi pentru cei cu IQ scăzut.

[ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ''MANUTA''SE STIEEEEEE
 Mesaj Scris: 30 Dec 2010 07:26 
Neconectat
veteran
veteran

Conectat: 11d 23h 39m 16s
Mai Butilisca tu spui ca noi cei din CCR ''AM COPIAT TENTATIVA ACEEA DE GENEALOGIE DE LA TINE'',pai hai sa-ti spun eu cum stau lucrurile;
1-tu nu esti in masura sa faci asa ceva adica o genealogie despre carpatin
2-acum doi sau trei ani erai un novice intra-le carpatinului si doar prin bunavointa lui ANDREI ai reusit sa interactionezi cu lumea carpatinului,mai iti aduci aminte de rugamintile jalnice precum-D-LE ANDREI vai cat iubesc rasa aceasta as dorii un pui dar nu am bani''IN SCHIMB CAND AI INCEPUT SA PUI POZE TU AVEAI PAVAT CU MARMURA PRIN CURTE'' dar promit ca daca imi dati un puiut voi face orice pentru aceasta rasa (si ai facut UN RAHAT MARE SI LAT)
3-pe mentorul tau actual''PASTORUL''mai tii minte cum il injurai si il denigrai cu toate ca tu nici nu il cunosteai dar acum esti cu limba in dosul lui (FOAAAARTE INFLUENTABIL)
4 -vorbesti de copieri dar tu esti asul in asemenea treburi adica tot situl tau este o copie a sitului carpatin net plus ca toata documentatia ai primit-o tot de la ANDREI'' DECI CINE PE CINE COPIAZA''? ASULE
Deci cam cu astea spuse se vede caracterul si omenia pe care o ai d-le BUTILISCA.
PS
Daca vrei mai pot sa dezvaluesc multe defecte de-ale tale asa ca daca vrei sa ne duelam in afirmatii hai so facem ca la carte.

Sus 

Subiectul mesajului: Re: ''MANUTA''SE STIEEEEEE
 Mesaj Scris: 30 Dec 2010 15:46 
Neconectat
experimentat
experimentat

Vârsta: 45
Conectat: 12h 23m 29s
Ai dreptate Daniel:1-chiar nu e; 2- mi-aduc aminte de milog,chiar am avut atunci o femela si voiam sa i-o ofer dar mi-a luat-o Andrei inainte; 3- ai putina rabdare,o sa-l injure iar ;4-toata lumea stie ca se pricepe sa ia de pe net ce vrea, chiar daca nu-i apartine (atentie colaboratori). Nu are sens sa pomenesti de caracter si de omenie pentru ca asa ceva nu are si nici nu nu va avea vreodata.

Sus 

Mesaj Scris: 03 Ian 2011 19:43 
Neconectat
experimentat
experimentat

Vârsta: 38
Conectat: 8h 33m 37s
Pozele cu structura pielii si alte texte sunt copiate dintr-o carte (Ghid canin-o carte despre mai multe rase), desigur fara acceptul autoarei. Rusinica, hotulica!

Sus 

Mesaj Scris: 03 Ian 2011 20:25 
Neconectat
experimentat
experimentat

Conectat: 8h 33m 37s
In mesajul meu, faceam referire la Butisca, asta ca sa nu existe dubii cine este plagiatorul sef.

Sus 

Mesaj Scris: 08 Ian 2011 19:55 
Neconectat
senior
senior

Vârsta: 48
Conectat: 1d 22h 35m 15s
Butisca Alin ,adica mai bine spus Raraila,ar trebui sa-i multumeasca lui Andrei Deak pentru ca altfel nu avea Ciobanesc Romanesc Carpatin si nici nu stia nici azi despre rasa noastra romaneasca si toate informatiile care Butisca le scrie la el pe site , sunt furate de la Andrei Deak.
Daca nu recunoaste Butisca cereti-i sa jure pe Biblie. Vedeti jura?

Sus 

Mesaj Scris: 08 Ian 2011 19:59 
Neconectat
senior
senior

Asa ca Butisca Alin este imbarligatorul din Stei si sa nu pateze numele de Avram Iancu ,incercand sa-si arate patriotismul fals.

Sus 

Mesaj Scris: 08 Ian 2011 22:24 
Neconectat
senior
senior

Dorin Pop ,remediaza-ti fuga ,si nu folosi cuvantul PISTRITA IN LOC DE BISTRITA,pentru ca toti aveti caini de la Bistrita,si tu daca mai jignesti Clubul si Orasul si Membrii Clubului de la care aveti caini si de la care ati invatat, eu iti spun BUTOIL PINGUIN CU FUGA DE RATA.

Sus 

Mesaj Scris: 08 Ian 2011 22:44 
Neconectat
senior
senior

Si nu te lua de cainii nostrii mai atletule Dorin Pop ca te aud PINGUINII si isi vor cere scuze in fata ta cand or sa vada cum fugi. Spunem si mie unde ai invatat sa fugi asa ,,barbateste,,.?Ce proba de atletism ai practicat? Sau fugi tare?

Sus 

Mesaj Scris: 20 Dec 2012 15:06 
Neconectat
moderator
moderator

Vârsta: 44
Conectat: 7d 19h 2m 52s
Se pare ca cei care au hotia in sange nu se pot abtine sa nu isi insuseasca si sa-i atribuie pe nedrept bunuri si informatii de la altii.
Este si cazul lui Butisca Alin Danut care se dovedeste inca odata ca este un hot ordinar lipsit de scrupule care continua sa isi creeze o imagine, nu prin realizari proprii si prin munca CI PRIN FURT.
Butisca Alin Danut este administratorul siteului carpatin.info site care la realizat prin preluarea unor informatii despre carpatin de pe alte site-uri, informatii de care acest individ se foloseste fara acceptul proprietarilor de drept.

O dovada ca Butisca este un hot ordinar este faptul ca acest individ a copiat informatii de pe site-ul clubului Carpatin Club Romania.

Butisca Alin preluat ideea de a crea o baza de date, de evidenta a exemplarelor de carpatin, baza de date care exista foarte bine structurata pe site-ul Carpatin Club Romania: http://www.carpatinclub.ro/genealogie/ si astfel a creat si el o asemenea "baza de date",care se poate viziona pe site-ul lui.

Desigur ca fiind vorba de Butisca cunoscut ca un copiator/plagiator cu lacune mari in ceea ce priveste logica in general si chinologia in acest caz, binenteles ca aceasta asa-zisa "baze de date" este una plina de greseli evidente, de falsuri care aduc prejudicii Ciobanescului Romanesc Carpatin.

Iata un caz:

Imagine

In care se poate observa cum unui caine: "Carp de Humor" nascut in anul 2000, i se atribuie o genealogie complet eronata. Mama acest exemplar este trecuta femela:"Codruta"-nascuta in 2008.
Numai la Butisca se poate intampla asa ceva: ca mama unui exemplar sa se nasca la 8 ani DUPA fiu.
Faptul ca exemplarul Carp de Humor era Ciobanesc de Bucovina si nu are ce sa caute intr-o baza de date a carpatinului este un alt aspect pe care Butisca nu are de unde sa-l stie, cunostintele lui si capacitatile lui (chinologice) reducandu-se doar la a copia informatii de pe unde apuca, fara a avea pretentia de a fi filtrate prin gandire sau bun simt.
Acesta este doar un caz, de prostie i-am putea spune, de informatii eronate popularizate de acest individ. Site-ul lui este plin de alte prostii despre care vom discuta treptat.

Dar nu asta vroiam sa scot in evidenta, nu faptul ca Butisca este lipsit de gandire ori logica, sau bun simt, ci faptul ca este un hot ordinar. Iata de ce pot sa afirm acest lucru:
Atunci cand Butisca a facut aceasta baza de date, ca sa nu se vada ca este modelul preluat de pe site-ul clubului, a restrictionat accesul la aceasta baza de date. Se putea accesa doar pe baza unui user si a unei parole pe care Butisca urma sa o furnizeze celor interesati.
Dar pentru ca numarul celor interesati era foarte redus si aceasta baza de date nu aducea acel trafic pe care Butisca si-l doreste, a pus aceasta informatie la liber. Si asa a iesit la iveala faptul ca Butisca pentru a se lauda cu "caini multi" in baza lui de date, a furat informatii din baza de date a clubului.

Iata o dovada ca Butisca este un hot ordinar si ca a copiat informatiile din baza de date a clubului:

Imagine

Exemplarul: "Colos"nu a participat la nici o expozitie iar Butisca nu poate pretinde ca a luat informatiile din vre-un catalog, dovedindu-se astfel ca le-a furat.

Acesta este doar un exemplu, activitatea infractionala a acestui individ Butisca Alin Danut este mult mai ampla.
Vom discuta pe larg in curand.

Sus 

Mesaj Scris: 21 Dec 2012 06:37 
Neconectat
veteran
veteran

Conectat: 8d 3h 14m 48s
Eu personal am sa depun o plangere pentru prezenta pe siteul lui la care nu mi-am dat acceptul. Propun sa facem toti aceasta cerere:

http://www.dataprotection.ro/?page=cerere&lang=ro

Sus 

[ 12 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Prima pagină » Discuţii generale » Cafenea